13.12.2025 bude v Klatovech v provozu naposledy stávající autobusové nádraží "ČSAD". Od 14.12.2025 bude v provozu nový přestupní uzel u vlakového nádraží "Terminál - nádraží" a na původní autobusové nádraží přestanou linky zajíždět.
Terminál budou obsluhovat všechny příměstské linky IDPK včetně linek MHD Klatovy. Na Terminálu budou zastavovat i spoje náhradní autobusové dopravy za vlaky. Během příštího roku dozná změn i nádražní budova, kterou opravuje Správa železnic.
Nový Terminál výrazně zlepšuje přestupní vazby mezi autobusovou a drážní dopravou. Nástupiště jsou oproti stávajícímu autobusovému nádraží bezbariérové. Nově bude řada linek lépe navazovat zejména na vlaky linky R16 ve směru Přeštice, Plzeň, resp. Praha, resp. i vlaky směr Sušice, Horažďovice, Domažlice a ve směru na Šumavu na Železnou Rudu.
Slavnostní otevření nového přestupního uzlu bude v sobotu 13. listopadu v 10:00.
Podrobné informace včetně jízdních řádů jsou zde: https://www.idpk.cz/zprovozneni-noveho-prestupniho-uzlu-klatovy-terminal-nadrazi-od-14-12-2025/
